Исламска држава позива на освету Америци због смрти ал багдадија: Осветите се њиховој земљи и браћи неверницима и отпадницима!

Курир 01.11.2019
Исламска држава позива на освету Америци због смрти ал багдадија: Осветите се њиховој земљи и браћи неверницима и…

Исламска држава (ИД) потврдила је да је њен лидер Абу Бакр ал-Багдади убијен у нападу америчких снага на североистоку Сирије и најавила освету САД.

Портпарол ИД-а се у аудиоснимку који је објавила исламистичка агенција Амак осврнуо и на САД. "Осветите се њиховој земљи и њиховој браћи неверницима и отпадницима, спроведите вољу команданта из последње аудиопоруке и преко крви многобожаца приближите се Богу", рекао је портпарол ИД-а. Багдади је у поруци објављеној прошлог месеца рекао да се акције милитаната спроводе свакодневно и позвао да се ослободе жене заробљене у Сирији и Ираку због наводних веза са

Повезане вести »

Кључне речи

Свет, најновије вести »