Regionalna A2 liga vaterpolista : Solaris — Vojvodina 12:9

Dnevnik 02.11.2019  |  Dnevnik.rs

Vaterpolisti Vojvodine izgubili su na gostovanju od Solarisa u osmom kolu Triglav regionalne A2 lige. Novosađani su posle slabog prvog poluvremena uspeli da podignu nivo igre i smanje zaostatak, a u završnici čak i ozbiljno priprete domaćinu, ali ekipa iz Šibenika nije dozvolila iznenađenje.

Solaris je zadržao savršen skor od osam pobeda. S druge strane, crveno-beli su uz pet trijumfa, upisali treći poraz, a šansu za bodove tražiće već sledećeg vikenda kada na Slanu baru stiže POŠK. Već u prvoj četvrtini Solaris je stekao prednost od 4:1 i tako je napravio dobru bazu za put do pobede. Do poluvremena razlika je bila i 7:1, ali je Voša uspela da smanji zaostatak u trećoj deonici (9:5). Nisu posustajali Novosađani i posle tri vezana gola Maksimovića,