Vučić: Građani da se ne sekiraju zbog navodnih sankcija SAD
Insajder 07.11.2019 | Beta, Insajder

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da građani "ne treba da se sekiraju" povodom navoda o mogućim sankcijama Amerike zbog kupovine ruskog naoružanja jer kako je rekao, vlasti Srbije vode odgovornu politiku.
On je u Ženevi, gde učestvuje na sastanku Strateškog dijaloga o Zapadnom Balkanu u ogranizaciji Svetskog ekonomskog foruma, rekao da razume zašto neki u Srbiji šire takve priče "ne bi li uneli dozu nesigurnosti i straha". "Sve je to pomalo čudno ali ljudi ne treba da se sekiraju. Kada SAD donose odluku o tim sankcijama, a ne donose ih lako, uvode ih nekoj kompaniji ili pojedincu, a ne narodu. Nisu to sankcije koje bi pogodile vas", rekao je Vučić za televiziju

![[POSLEDNJA VEST] Udes helikoptera Helikopterske jedinice MUP-a: Tvrđe sletanje Gazele nakon tehničkog kvara, posada nepovređena…](https://nstatic.net/936/41883936kwsopx.jpg)









