Serija A: Dibala rešio ‘Veliki derbi Italije’, Milan nije zaslužio poraz (video)

Hot sport 10.11.2019  |  Darko Noveski

U velikom derbiju Serije A Juventus je u Torinu sa minimalnih 1:0 pobedio Milan, iako su gosti imali zrelije šanse. ‘Stara dama’ slavi poljskog golmana Šćešenog.

Čuvar mreže Juventusa jedini je ‘krivac’ što se Milan u ‘grad mode’ nije vratio sa bodovima. Prvi je zapretio Juve preko Iguaina, ali je Donaruma bio na mestu. Deset minuta kasnije u 25. minutu veliku šansu je imao Pjontek, ali ga je zemljak Šćešni osujetio da postigne gol. U 45. minutu je Ernandez poslao pravu ‘bombu’ sa 30 metara, ali je Poljak ponovo bio na mestu. Samo minut kasnije Pjontek je opet pokušao da savlada zemljaka, ali nije išlo. Juventus je uzvratio