Sjajna Valensija pokvarila slavlje čelsija: Zenit srušio Lion, odluka pada u poslednjem kolu

Sportal blic 27.11.2019  |  Blicsport.rs

U utakmicama Lige šampiona koje su odigrane u sredu od 18.55 pobedu je ostvario Zenit, koji je bio bolji od Liona (2:0), dok su Valensija i Čelsi u Španiji odigrali nerešeno (2:2).

Fudbaleri Zenita pobedili su na svom terenu Lion sa 2:0 (1:0) u 5. kolu u okviru grupe G i tako ostali u trci za plasman u osminu finala najeelitnijeg evropskog takmičenja. Strelci za ekipu iz Sankt Peterburga bili su Artjom Dzjuba u 42. minutu. Ruski napadač se odlično snašao u šesnaestercu i posle kornera koji je izveo Daglas Santos poslao loptu u mrežu francuske ekipe. Konačan ishod postavio je Ozdoev u 84. minutu, posle preciznog udarca savladao golmana Lopeza.