Superliga Kine: Evergrande je novi šampion, SIPG ‘šesticom’ predao peharPiksi poražen za kraj!

Hot sport 01.12.2019

Uzbudljiva sezona u Superligi Kine zvanično je danas završena, a Evergrande je sa trona skinuo Šangaj SIPG, pitanje šampiona rešeno je u poslednjem kolu.

Gvangžu Evergrande – Šangaj Šenhua 3:0 Novi šampion je do titule došao rutinski pobedom nad Šangajem. Iako je u prvom poluvremenu bilo mirno Vei Šihao je golom u trečem minutu nadoknade prvog poluvremena doneo prednost domaćinu. Park Ji Su je na dodavanje Taliske u 55. minutu povisio na 2:0, a Elkeson je na proigravanje Paulinja postavio konačan rezultat. Peking Gvan – Šandong Luneng 3:0 Skupo je koštao poraz od Šangaj SIPG-a ekipu Pekinga koja je sezonu završila