ABA liga: FMP poklekao na Novom Beogradu, Mega slavila trijumf u srpskom okršaju

Hot sport 30.12.2019  |  Stefan Smuđa

Prvi meč današnjeg programa u ABA ligi je odložen, a u drugom su se sastali srpski timovi Mega Bemaks i FMP Železnik.

Mega Bemaks je savladala ekipu FMP-a rezultatom 95:91 (21:15, 18:27, 27:29, 29:20) u vrlo neizvesnoj završnici u dvorani ‘Ranko Žeravica’. Igralo se u serijama. Mega je dobila prvu četvrtinu sa 21:15, a FMP drugu u kojoj je proekrenuo rezultat, a potom u trećem delu meča i uvećao razliku. Ipak, tim Dejana Milojevića je zaigrala vrlo efikasno u poslednjih 10 minuta, u napadu je ubacila 29 poena, a u odbrani svela ‘pantere’ na 20, što joj je u penal završnici donelo