Španija kroz dramu do finala! Hrvatska i pored fešte na tribinama nije uspela da sruši „crvenu furiju” /video/

Sportal blic 24.01.2020  |  Miodrag Dimitrijević

Vaterpolisti Španije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva pobedom nad Hrvatskom sa 9:8, a tamo će čekati rivala iz duela Mađarske i Crne Gore (19 časova).

Prva četvrtina je prošla u snažnim odbranama, koje su propustile tek jedan pogodak. Hrvatska je bila koncentrisanija u tim momentima, a onda je u sledećih osam minuta usledio pravi vatromet golova. Čak sedam pogodaka (4:3 za Španiju) pokazali su sve čari vaterpola. Brže akcije, rešavanje situacija jedan na jedan, prosto videlo se da obe selekcije imaju šta da kažu. Tako je bilo u trećoj deonici tokom koje su Španci održavali prednost. Veliki broj navijača stigao je