Slovenija bez medalje: Norveška ubedljivivom igrom zasluženo osvojila bronzu ma EP

Sportal blic 25.01.2020  |  B92

Muška rukometna reprezantacija Norveške osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u borbi za treće mesto savladala Sloveniju 28:20 (12:9).

Slovenački rukometaši ostali su bez medalje posle jako dobrog turnira. Samo na početku meča Slovenija je imala gol prednosti pri rezultatu 2:1, a od tog momenta pa sve do kraja Norveška je imala kontrolu utakmice. Tokom prvog poluvremena Norvežani su imali najviše četiri gola prednosti i nada Slovenije je postihala, ali je Norveška izuzetno silovito ušla u drugi deo meča i serijom od pet golova otišla je prvi put na meču na +8. Do kraja su se borili Slovenci, ali