Partizan progutao darušafaku! Crno-beli razbili Turke! Jednom nogom u četvrtfinalu!

Sportal blic 29.01.2020  |  Petar Lazić

U prepunom Pioniru, uz podršku fudbalera, Dejana Bodiroge, Gagija Milosavljevića, Olge Danilović i više od osam hiljada duša, Partizan je ostvario treću pobedu u Evrokupu nad Darušafakom 69:57.

Darušafaka je bolje otvorila utakmicu, imala plus šest uz 3/4 trojke za 16:17 prvu deonicu u kojoj je za 5.5 minuta samo Veličković pogađao, na kraju i Trifunović, uz 2/7 za tri tima, koji je napravio samo dva faula i dozvolio gostima da se razmahnu. Za četiri minuta nastavka kucanjima Mozlija, ulazom Pejdža i trojkom Birčevića i Gordića (pet poena u nizu) Partizan je napravio brejk 14-0 uz odličnu odbranu više od pola četvrtine bez primljenog poena i rotaciju 12