Индустрија 4.0 на Машинском факултету у Београду
РТС 31.01.2020

Од фебруара 2020. на Машинском факултету у Београду школоваће се прва генерација машинских инжењера за нову „индустрију знања“.
„Мисија програма Индустрија 4.0 одређена је потребама нове генерације дигитализованих производних предузећа и њихових ланаца снабдевања широм света, којима недостају високостручни кадрови са мултидисциплинарним и интердисциплинарним компетенцијама. Визија је да овај програм, као један од првих на простору Европе, врло брзо постане водећи у региону, а и шире. Зато очекујемо велику заинтересованост студената за наш студијски програм", истакла је проф. др Весна










