Stojanovićeva izgubila od 254. na svetu, Srbija pobedu traži u dublu

RTS 06.02.2020

Teniska reprezentacija Srbije izgubila je drugi meč i trenutni rezultat protiv Luksemburga je 1-1, u grupi A na takmičenju Prve grupe Evro-afričke zone za 2020. godinu. Prvi reket Srbije Nina Stojanović izgubila je od 254. igračice sveta Eleonore Molinaro.

Stojanovićeva je odigrala daleko ispod svojih standarda i doživela je poraz rezultatom 6:3, 6:3. Molinarova je prva došla do brejka u uvodnom delu igre, Nina je uzvratila, ali je Luksemburžanka još jednom oduzela servis i to joj je bilo dovoljno za vođstvo od 1-0. U drugom setu je strpljivo čekala svoju šansu i dočekala je u sedmom gemu – taj brejk bio je dovoljan da završi posao nakon nešto više od 70 minuta igre. Ona je na taj način izjednačila na 1-1 u pobedama,