Liga šampiona omladinaca: Drama u Moldaviji, Zvezda preko penal ruleta do osmine finala!

Hot sport 12.02.2020  |  Darko Noveski

Omladinci Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u gostima u plej-ofu pobedili Šerif iz Tiraspolja posle penala 4:2.

Otišla je četa Slavoljuba Đorđevića kao favorit u Moldaviju, a posle prave drame pobednički se vratila u Beograd. Šerif se branio 90 minuta, odbranio i utakmicu uveo u penale. Na ‘penal ruletu’ sigurnija je bila Crvena zvezda – 4:2. Naš tim je sve vreme napadao, stvarao šanse, ali nije mogao do gola. Razlog tome bio je fenomenalni golman moldavskog tima Čoban. Dva puta je u prvom poluvremenu zapretio Radulović, ali je čuvar mreže Šerifa uz dosta sreće intervenisao.