Kokoškov u Finskoj debitovao lakom pobedom

N1 Info 20.02.2020  |  Bojan Marinković Nikola Novako

Košarkaška reprezentacija Srbije došla je do prve pobede u okviru kvalifikacija za Evrobasket 2021. godine - „Orlovi“ su lako došli do pobede protiv Finske u Espou rezultatom 80:58. Bio je to uspešan takmičarski debi Igora Kokoškova na klupi srpskog nacionalnog tima.

Srbija je do osetnije prednosti stigla krajem prve četvrtine, a na početku druge deonice razlika je prvi put postala dvocifrena. Srbija je u trećoj četvrtini, posle početnog naleta Finaca, uspela da slomi rivala i raziku podigne preko 20 poena i time reši meč u svoju korist. Nepremostiva prepreka za Fince bila je odbrana „Orlova“, koja je domaćina zadržala na svega 58 poena, dok su sa druge strani srpski košarkaši predvođeni najiskusnijima iskoristili prilike koje