Nova generacija stipendista Univerziteta u Novom Sadu: Za 74 najboljih po 17.000 dinara mesečno
Dnevnik 24.02.2020 | Dnevnik.rs
![Nova generacija stipendista Univerziteta u Novom Sadu: Za 74 najboljih po 17.000 dinara mesečno](https://nstatic.net/img/logo/s/dnevnik.png)
U Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu održana je svečanost na kojoj su ovogodišnjim stipendistima UNS-ovog Fonda za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika uručeni sertifikati o stipendiranju, a institucijama izvan Univerziteta koje su podržale rad Fonda zahvalnice.
- Već skoro tri decenije UNS i na ovaj način ulaže u svoje studente, koji su ovo dodatno ulaganje zaslužili svojim predanim radom jer želimo da inspirišemo ove mlade ljudi i pošaljemo poruku da je njihov rad primećen i vrednovan-rekla je prorektorka za nastavu UNS-a profesorka dr Sanja Podunavac-Kuzmanović. Na osnovu realizovanog konkursa u školskoj 2019/2020. godini, dodeljene su ukupno 74 stipendije u oblasti prirodno-matematičkih, tehničkih, poljoprivrednih,