Краљица Елизабета се ванредно обраћа због ЦОВИД19
РТВ 05.04.2020 | Тањуг

ЛОНДОН - Краљица Елизабета Друга обратиће се вечерас грађанима Велике Британије, које ће позвати да се одлучно супротставе кризи изазваној корона вирусом.
”Надам се да ће сви у година које долазе моћи да буду поносни на то како су одговорили на овај изазов. А они који дођу после нас ће моћи да кажу да је ова генерација Британаца била јака као и све претходне”, стоји у поруци Елизабете Друге. Бакингемска палата наводи да је у питању ванредна телевизијска порука, пета коју је британска карљица снимила током 68 година на престолу, изузимајући новогодишња обраћања. У ситуацији када је премијер Велике Британије Борис









