Власта се сетио 6. Априла 1941. У Београду: Глумац открио најпотреснију сцену коју је тада видео!
Курир 06.04.2020

Власта Велисављевић и данас се сећа када су немачки авиони бомбардовали Београд.
Глумац је тада имао 15 година и живео је са родитељима. "Преживео сам многа бомбардовања Београда, логор, али тог јутра 6. априла 1941. било је престрашно. Живео сам са родитељима у улица Краља Милана број 15. Пробудио нас је страшан потрес. Бомба је пала у наше двориште. Истрчали смо у подрум зграде који није био најсигурнији јер је био саграђен од цигле", почео је свој исповест Велисављевић. Легенда српског глумишта је потом описао какве је ужасне сцене












