Ниш: Америчка војска донира савремену лабораторију, апарат за тестирање ЦОВИД-19 још неупотребљен

Данас 11.04.2020  |  Пише: Бета
Ниш: Америчка војска донира савремену лабораторију, апарат за тестирање ЦОВИД-19 још неупотребљен

Директор Клинике за кардиохирургију Драган Милић најавио је данас да ће Медицински факултет у Нишу добити од Европске команде америчке војске лабораторију за генетска истраживања и типизацију ткива вредну скоро милион долара.

Милић је у рекао да је тендер о набавци опреме завршен 6. априла, као и да су реална очекивања да лабораторија буде потпуно функционална у септембру. „Медицински факултет, град Ниш и наша држава добиће најмоћнију лабораторију за генетска истразивања и типизацију ткива не само на Балкану већ у Европи“, навео је Милић у објави на свом Фејскуб профилу. Он је написао да је списак опреме коју ће донирати америчка војска „фасцинантан“, а да ће се међу опремом налазити

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »