У Мађарској од короне преминуло још 12 особа, укупно 335

РТВ 02.05.2020  |  РТВ (Срђан Басић)
У Мађарској од короне преминуло још 12 особа, укупно 335

БУДИМПЕШТА - Епидемија коронавируса у Мађарској креће се већ неколико недеља уобичајеним темпом, великих искакања нема, али још није дошло до кулминације. У протекла 24 сата заражено је још 79 лица, укупно 2.942, а болнице је напустило 625 излечених, наводи се на владином порталу.

Неповољнија је слика када се посматра број људи који су изгубили битку са ковидом-19. Током јучерашњег дана преминуло је још 12 старијих, хронично болесних пацијената, тако да се на тој црној листи нашло 335 имена. На болничком лечењу је тренутно 1.008 инфицираних, од којих 52 на респиратору. У обавезном кућном карантину се налази близу 11.000 ризичних особа, а до сада је урађено скоро 80.000 тестова. Премијер Виктор Орбан је изјавио да је прва битка против

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »