Preminuo čuveni Mišel Pikoli: Sedam dana se ćutalo o smrti miljenika Godara i Bunjuela!
Kurir 19.05.2020
![Preminuo čuveni Mišel Pikoli: Sedam dana se ćutalo o smrti miljenika Godara i Bunjuela!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Francuski glumac Mišel Pikoli umro je 12. maja, ali je informacija o tome saopštena tek u ponedeljak, prenose tamošnji mediji.
Glumac je preminuo od posledica moždanog udara u 94. godini. "Mišel Pikoli je sklopio oči na rukama svoje supruge Lidivin i njihovo dvoje dece Inorda i Misije, preminuvši od posledica moždanog udara", rekao je medijima njegov prijatelj, kritičar, esejista i reditelj Žil Žakob, nekadašnji predsednik Filmskog festivala u Kanu. Pikolija, inače, šira publika pamti po čuvenoj sceni iz filma "Prezir" Žan-Lika Godara, iz 1963, kada je slavni glumac imao već 38 godina, sa