"Шаље војску на Американце": Бајден и Клинтонова осули паљбу по Трампу: Бацио је сузавац на свој народ да би могао да се слика
Блиц 02.06.2020

Демократе у САД осудиле су претње америчког председника Доналда Трампа да ће послати војску у градове и државе како би се зауставили насилни протести.
Прва се огласила бивша државна секретарка и кандидат на председничким изборима 2016. године, Хилари Клинтон, која је оценила да се ради о "застрашујућој употреби председничке моћи". "Председник САД је наредио америчкој војсци да употреби сузавац и пуца гуменим мецима у мирне демонстранте, како ми могао да се слика. То је застрашујућа употреба председничке моћи против сопствених грађана, томе нигде нема места, а камоли у Америци", написала је Клинтонова на Твитеру.






