Srpska liga podnela inicijativu za usvajanje Deklaracije o zaštiti prava SPC u CG
Danas 04.07.2020 | Piše: Danas Online
![Srpska liga podnela inicijativu za usvajanje Deklaracije o zaštiti prava SPC u CG](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Srpska liga je podnela inicijativu Narodnoj skupštinu Republike Srbije na usvajanje Deklaracije o zaštiti prava Srpske pravoslavne crkve na slobodu veroispovijesti i njene imovine u Crnoj Gori, Srpska liga (SL) predlaže da isti dokument što pre treba da usvoje i Skupština Autonomne Pokrajine Vojvodine i Narodna skupština Srbije – izjavio je Aleksandar Đurđev, predsednik SL.
Na ovaj način će se izraziti zajednički stav srpskog naroda u Srbiji i Republici Srpskoj čija je Skupština usvojila navedenu Deklaraciju, kada je reč o zaštiti naše Crkve i srpskih svetinja u Crnoj Gori, ali i naših sunarodnika, kojima su u ovom trenutku ugrožena osnovna ljudska prava –ističe Đurđev. Takođe, matična držva Srbija pokazaće jasan stav po pitanju položaja srpskog naroda i Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori, kao i nameru da javno osudi kršenje prava