Džonson: Borba sa virusom do sredine 2021. godine, strahujem od drugog talasa
N1 Info 24.07.2020 | FoNet
![Džonson: Borba sa virusom do sredine 2021. godine, strahujem od drugog talasa](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Premijer Velike Britanije Boris Džonson izjavio je da smatra da bi država mogla da se izbori sa novom krizom koronavirusa do sredine 2021. godine, ali da strahuje da će biti i drugog talasa, prenosi Rojters.
"Odakle god da je došao... slepog miša, pangolina ili gde već, to je veoma, veoma ružna i opasna stvar za čovečanstvo. Mislim da ćemo sredinom sledeće godine moći da kažemo da je to iza nas", rekao je Džonson na konferenciji za novinare. Govoreći o prvoj godini svog mandata kao premijera Ujedinjenog Kraljevstva, Džonson je rekao da je iskustvo pokazalo da vlada mora brže da radi i da bude odgovornija prema potrebama građana. Sve o kovidu-19 u zemlji i u svetu