Zatvaranje očiju pred stvarnošću: Zašto Amerikanci krivicu za svoje probleme prebacuju na Putina
Sputnik 27.07.2020
![Zatvaranje očiju pred stvarnošću: Zašto Amerikanci krivicu za svoje probleme prebacuju na Putina](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Koncept američke izuzetnosti kriv je za nesposobnost vlade SAD da se uhvati u koštac sa pandemijom, a želja članova Demokratske partije da odgovornost za gotovo svaki politički problem u zemlji prebaci na ruskog lidera Vladimira Putina predstavlja pokušaj zatvaranja očiju pred evidentnim činjenicama, izjavio je pisac Dejvid Masiotra za „Salon“.
Američka kultura izgrađena je na ideji izuzetnosti. Međutim, ta ideja, zajedno sa konceptima moći, nadmoći i nepobedivosti koje su decenijama propagirali američki lideri, nije ništa drugo do zabluda i iluzija, piše pisac Dejvid Masiotra u svom članku za „Salon“. Kako Masiotra kaže, čini se da je ta ideja prvi put potkrepljena ubedljivim argumentima. Pisac ističe da su Sjedinjene Američke Države „izuzetne“ među razvijenim zemljama u smislu nesposobnosti da