Ukinuta uzbuna u italijanskim Alpima, glečer se nije raspao i survao na kuće
Danas 09.08.2020 | Piše: Beta
![Ukinuta uzbuna u italijanskim Alpima, glečer se nije raspao i survao na kuće](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Opština Kurmajor u italijanskim Alpima objavila je danas ukidanje svih bezbednosnih mera uvedenih zbog rizika od otpadanja velikog bloka glečera Planpisje, pošto se situacija vratila u normalu.
Pošto su poslednje informacije o glečeru potvrdile povratak na uobičajene parametre rizika zatvaranje doline Val Fere, naspram glečera, naređeno u sredu je ukinuto, saopštile su opštinske vlasti. Ponovo je dozvoljeno kretanje automobila u toj maloj dolini, kao i povratak kućama petnaestak evakuisanih lokalnih stanovnika. Količina leda koji se mogao otkinuti i pasti u dolinu procenjena je na 500.000 kubnih metara, što odgovara veličini Milanske katedrale. Lokalne