Клубу у ком су почели Битлси прети пропаст због короне

Нова 16.08.2020  |  Аутор:Матија Јовандић
Клубу у ком су почели Битлси прети пропаст због короне

Клуб Каверн у Ливерпулу, уписан у историју рокенрола као место на ком су почели Битлси, суочава се са затварањем због пандемије, преносе британски медији и светски музички магазини.

Клуб је отворен у 1957. године и годишње кроз њега прође 800.000 посетилаца. Бил Хекл, један од менаџера клуба, испричао је за ББЦ да су од почетка пандемије у марту губили по 30.000 фунти недељно. Легендарни Битлси су у клубу Каверн први пут свирали 1961. године, а тада је будућа певачица Сила Блек ту радила као гардероберка. У овом клубу наступали су и Ролингстонси, Стиви Вондер, Дејвид Боуви, Адел и многи други познати и мање познати музичари, а концерти су

Прочитајте још

Кључне речи

Култура, најновије вести »