Đoković zgazio Štrufa - pravac u polufinale: Evo ko će biti sledeći protivnik našem najboljem sportisti

Večernje novosti 27.08.2020  |  Novosti online

PRVI reket sveta Novak Đoković uspeo je da se plasira u polufinale turnira masters serije 1000. nakon što je savladao vrlo nezgodnog nemačkog tenisera Jana Lenarda Štrufa.

Profunkcionisao je prvi servis prvog tenisera sveta te je u ranom periou prvog seta uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1. Srpski teniser i nakon toga je nastavio da podiže ritam svoje igre te je rutinski priveo prvi set kraju, nakon tačno 30. minuta, rezultatom 6:3. Kao i u prvom, tako ni u drugom setu nije funksionisao prvi servis nemačkog tenisera kome je upravo taj udarac i glavni adut. To je bilo dovoljno Đokoviću da oštrije napadne 34. tenisera sveta i dođe