У Нишу хоспитализовано 275 деце од почетка епидемије

Данас 28.08.2020  |  Пише: З. Миладиновић
У Нишу хоспитализовано 275 деце од почетка епидемије

У дечијој ковид болници Клиничког центра Ниш је од почетка епидемије новог корона вируса хоспитализовано укупно 275 деце, а двоје деце је преминуло, од којих је једно позитивно на присуство новог корона вируса, саопштено је за Данас у управи те установе.

Према њиховим наводима, у КЦ је 15. августа преминула трогодишња девојчица из Врања која је боловала од леукемије, а била позитивна на корона вирус. Она је хоспитализована у тешком општем стању и са симптомима ковида 19, након што је била код куће и у трећој фази ремисије. Лекари су оценили да су је основна болест и цитостатско лечење „учинили подложнијом за корона инфекцију“. У дечијој ковид болници, на респиратору, преминуо је и дечак са синдромом прадер

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »