Ракочевић: У Вашингтону разговарати о неслободи Срба на Косову и Метохији
РТВ 03.09.2020 | РТВ (Милица Стојановић)

ГРАЧАНИЦА - Књижевник и новинар из Грачанице Живојин Ракочевић оценио је за РТВ да су Срби са Косова и Метохије разговоре у Вашингтону пратили са стрепњом.
"У нама живи још онај страх из Рамбује. Страх од неких моћних људи који су на једном месту и који одлучују о нашим судбинама јер се за нас то показало као врло опасно и трауматично. С обзиром на извесну агресивност у наступу, на отказивања, на најаве о коначним решењима гледали смо и слушали са стрепњом какав ће глас доћи из Вашингтона“, каже Ракочевић. Он наводи да је највећи страх Срба на КиМ питање признања Косова па су Срби смиренији када је јавности










