Farmaceutska industrija EU protiv nerealnih očekivanja, bezbednost vakcine najvažnija
Danas 08.09.2020 | Piše: Beta
![Farmaceutska industrija EU protiv nerealnih očekivanja, bezbednost vakcine najvažnija](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Generalna direktorka Evropske federacije farmaceutskih industrija i udruženja (EFPIA) Natali Mol izjavila je da je nemoguće sa sigurnošću odrediti kada će se pojaviti pouzdana vakcina protiv COVID-19, ali da to ne sme da se dogodi na račun njene bezbednosti i efikasnosti.
„Imamo razumevanje i zaista delimo nadu i želju svih ljudi da se što pre pojavi vakcina protiv COVID-19 ali to nipošto ne sme da se dogodi nauštrb bezbednosti“, rekla je Mol u intervjuu za grčku televiziju MEGA TV. Širom Evrope sve su žustrije rasprave o tome kada bi željno očekivana vakcina mogla da se nađe na tržištu. Pojedini zvaničnici EU izrazili su nadu da bi prva vakcina već u novembru mogla da dobije komercijalnu dozvolu, ali je sama farmaceutska industrija