У Србији од рака дојке сваког дана умру четири жене - Покрајинска влада наставља борбу

РТВ 10.09.2020  |  РТВ
У Србији од рака дојке сваког дана умру четири жене - Покрајинска влада наставља борбу

НОВИ САД - У Србији од рака дојке сваког дана умру четири жене. Годишње се у нашој земљи региструје око 4.600 новооболелих, а 1.600 жена премине од ове болести и то је најчешћи узрок превремене смрти жена код нас.

Сваки тумор откривен на време је излечив, а најзначајнија метода у раном откривању тумора дојке је мамографија. Због тога је, према речима покрајинског секретара за здравство проф. др Зорана Гојковића, Покрајински секретаријат за здравство прошле године покренуо пројекат "Прва мамографија“, чији је циљ да се женама, првенствено у мање насељеним срединама, снимање покретним мамографом омогући бесплатно, без упута и без заказивања. Резултат свега је да је за

Повезане вести »

Кључне речи

Војводина, најновије вести »