Borel: EU ne priznaje Lukašenka, ali za sada bez sankcija za više desetina beloruskih zvaničnika
RTV 21.09.2020 | Tanjug
![Borel: EU ne priznaje Lukašenka, ali za sada bez sankcija za više desetina beloruskih zvaničnika](https://nstatic.net/img/logo/s/rtv.png)
BRISEL - Šef diplomatije EU Žosep Borel ocenjuje da situacija u Belorusiji nastavlja da se pogoršava zbog represije vlasti nad mirnim demonstrantima.
"Narod Belorusije ima pravo da slobodno izabere svog predsednika bez proganjanja i represije", rekao je Borel. "Podržaćemo inkluzivni nacionalni dijalog i pravo naroda Belorusije na slobodne i fer izbore", poručio je Borel. On je dodao da u pitanju nije mešanje EU u unutrašnja pitanja Belorusije i naglašava da su demokratija i ljudska prava u osnovi identiteta EU. Ministri spoljnih poslova EU danas na sastanku u Briselu ipak nisu postigli konsenzus oko uvođenja