Mari, Jokić i Grant presudili Lejkersima za 2-1

N1 Info 23.09.2020  |  Aleksandra Radivojević

Košarkaši Denver Nagetsa slavili su u trećoj utakmici finala Zapada protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 114:106. Tako je ekipa Majka Melouna smanjila zaostatak u seriji na 2-1, a junaci pobede Denvera bili su Nikola Jokić, Džamal Mari i Džeremi Grant.

Posle prilično ujednačene igre u prvoj četvrtini, Denver je preuzeo kontrolu nad utakmicom već u drugoj deonici i nametnuo svoj ritam. Pokušavali su Lejkersi u nekoliko navrata da priprete ekipi Majka Melouna, ali je organizovani Denver uspevao da odbije napade rivala. Odlična igra Nikole Jokića, Džeremija Granta i Džamala Marija donela je Nagetsima +20 i to 10 minuta pre kraja utakmice. Bio je to najveći deficit Lejkersa do sada u plej ofu. Najzaslužniji za toliku