Алексић: Ђукановић брани Колувију, што доказује да је врх власти умешан Јовањицу

Бета 10.10.2020

Потпредседник Народне странке Мирослав Алексић оценио је данас да то што је народни посланик и функционер Српске напредне странке (СНС), адвокат Владимир Ђукановић, бранилац првооптуженог у афери "Јовањица" у процесу пред Специјалним судом представља доказ "спреге власти и криминалне групе која се бавила највећом производњом марихуане у Европи".

"Ако је ико сумњао да је врх власти умешан у ту аферу, сада више нема разлога за било какву сумњу, јер је све јасно од тренутка када је Ђукановић прихватио да брани (Предрага) Колувију. Ђукановић се издаје за личног пријатеља Александра Вучића и његовог брата Андреја, он је један од гласноговорника СНС-а, а такође заступа и Андреја Вучића у спору против мене", навео је Алексић у писаној изјави.

Алексић је додао да је "очигледно да је Ђукановић на задатку", како би као директан учесник процеса пред Специјалним судом могао да својим шефовима даје благовремене информације да би они могли да "предузму мере и сакрију истину".

Поводом предлога адвокатице Колувијине групе, Зоре Добричанин Никодиновић, да Алексић буде позван као сведок у том процесу, потпредседник Народне странке је рекао да ће се, као и увек, одазвати позиву државних органа.

"Очекивао сам да ме позову да дам исказ и по пријави коју сам поднео против градоначелника Новог Сада и Милоша Вучевића због лажног пријављивања и ометања правде", рекао је Алексић.

(Бета, 10.10.2020)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »