Хрватски репортер доживео шок у Стокхолму: Није само начин борбе против короне, ево шта га је још више погодило! (видео)

Курир 16.10.2020
Хрватски репортер доживео шок у Стокхолму: Није само начин борбе против короне, ево шта га је још више погодило! (видео)

Хрватски новинар је провео недељу дана у шведској престоници Стокхолму, разговарајуц́и са грађанима, лекарима, економистима и главним шведским епидемиологом, архитектом контроверзног модела борбе против круне Андерсом Тегнелом.

"Врац́ате ли се из Стокхолма? Одлично, тамо је све нормално, зар не?", Питао ме је таксиста док ме возио са загребачког аеродрома. Такво и слично питање вероватно би поставила вец́ина људи у Хрватској јер многи препознају Шведску као земљу која током ове коронске кризе није „ништа затворила“ и у којој је „све нормално“. Али неколико дана проведених у северној Европи уверило ме је да тамо није све нормално, могло би се рец́и да Швеђани последњих неколико месеци

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »