НАСА и Нокија граде интернет на Месецу
РТС 20.10.2020

Америчка свемирска агенција Наса склопила је уговор са компанијом „Нокија Америка“ за изградњу прве 4Г мреже за мобилну телефонију на Месецу.
Прошле недеље америчка Национална ваздухопловна и свемирска администрација (НАСА) објавила је да је одабрала 14 агенција за развој технологије која ће до краја деценије омогућити одрживе мисије на Месецу. Бројне компаније су добиле преко 370 милиона долара, од чега је 14,1 милион долара припао „Нокијиној“ филијали из Америке. Мрежа би требало да омогући пренос података, командне и контролне функције, даљинску навигацију лунарних робота и стримовање видео-записа












