Спорт, тенис и суђење: Борис Бекер у новим проблемима са законом, није предао гренд слем трофеје
Некадашњи први тенисер света и шестоструки освајач гренд слемова одбацује све оптужбе.

Бивши тениски шампион Борис Бекер појавио се на суду због оптужби да није предао трофеје из играчких дана како би они били продати и од тих средстава намирен дуг.
Троструки победник Вимблдона је банкротирао 2017. године јер је имао дуг према банци који није покрио.
Оптужен је за прикривање података о имовини и непоштовање обавеза.
Бекер, бивши тренер српског тениског аса Новака Ђоковића, пред судом у Лондону је негирао свих 28 тачака оптужнице.
У оптужници се, између осталог, наводе и трофеји са Вимблдона, као и два са другог гренд слема на коме је побеђивао - Аустралијан опена, 1991. и 1996. године.
- Ђоковић без шанси - Надал је шампион Ролан Гароса
- УС Опен: Ђоковић дисквалификован, моли навијаче да оставе линијску суткињу на миру
- Ђоковић осми пут шампион Аустралијан Опена

Бекер, 52-годишњи немачки држављанин, такође је оптужен за прикривање више од милион фунти на банковним рачунима, поред имовине у Великој Британији и иностранству.
Пред судом је речено и да Бекер није испунио обавезу да пријави имовину на адреси у лондонском насељу Челси, а слично се односи и на његове две некретнине у родном граду Лејмену.
Бекер је такође оптужен да је сакрио стотине хиљада фунти пребацујући их на друге рачуне, међу којима и онај на име бивших супруга Барбаре и Ширли Бекер.
Такође се наводи да је имао акције у компанији Бреакинг Дата Цорп.

Бекер је пуштен је уз кауцију уочи суђења септембра следеће године, које би требало да траје до четири недеље.
Тужитељка Ребека Чалкли је рекла да ће се пензионисани спортиста и телевизијски коментатор касније можда суочити са додатним оптужбама.
Бранилац Џонатан Каплан је рекао: „Он ( Бекер) је одлучан да се суочи и оспори ове оптужбе и поврати углед&qуот;.
- Због корона вируса отказан Вимблдон, први пут од Другог светског рата
- Новак Ђоковић - човек који је ујединио Балкан
- Новак, Коко и „маторци“ - пет ствари које су обележиле Вимблдон
Бивши светски број један и шестоструки гренд слем шампион сакупио је 49 појединачних титула у 77 финала током 16 година професионалне каријере.
Ушао је у Међународну тениску кућу славних 2003. године, а за ББЦ коментарише мечеве тениских турнира широм света.
Пратите нас на Фејсбуку и Твитеру. Ако имате предлог теме за нас, јавите се на ббцнасрпском@ббц.цо.ук
(ББЦ Невс, 10.23.2020)
