Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju: Violu fon Kramon niko nije ovlastio da se meša u dijalog
Danas 23.10.2020 | Piše: Beta
![Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju: Violu fon Kramon niko nije ovlastio da se meša u dijalog](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije Petar Petković izjavio je danas da Violu fon Kramon niko nije ovlastio da se meša u dijalog Beograda i Prištine i iznosi stavove o tome da li je potrebno da neko menja ustav ili ne.
Kako je saopšteno, Petković je ocenio da bi ona kao izvestilac Evropskog parlamenta trebalo da tu instituciju izveštava o raznim političkim i društvenim devijacijama, o napadima na ljudska prava nealbanskog stanovništva, kriminalu, korupciji, glorifikovanju ratnih zločinaca i raznim drugim „neevropskim“ pojavama na Kosovu i Metohiji, ali ne da otežava sprovođenje sporazuma postignutih upravo uz posredovanje EU. „Priština je dužna da poštuje sporazume potpisane u