И даље нестабилно у Нагорно-Карабаху: Јерменија и Азерзбејџан се међусобно оптужују за кршење примирја
Курир 26.10.2020

Јереван је оптужио Баку за непоштовање прекида ватре у Нагорно-Карабаху.
„Грубо прекршивши споразум о хуманитарном прекиду ватре постигнут у Сједињеним Америчким Државама, азербејџанска страна је у 8.45 (5.45 по средњоевропском времену) отворила артиљеријску ватру на положаје Армије одбране Арцаха (Карабаха) у североисточном правцу контакт линије“, написала је портпаролка јерменског министарства одбране Шушан Степањан на Фејсбуку. Претходно је Азербејџан оптужио Јерменију за кршење нових споразума од првих минута након њиховог











