Nadal se provukao do polufinala Pariza: Malo je nedostajalo da mu zemljak "dođe glave", a onda ga je uništio u trečem setu!

Sportal blic 06.11.2020  |  N. Z. L.

Španski teniser plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu, nakon što je u tri seta bio bolji od - 4:6, 7:5, 6:1.

Španski duel je trajao dva sata i 15 minuta, a Karenjo Busta je bio mnogo rapoloženiji na početku meča, a već u 3. gemu imao je priliku za brejk. Međutim, ono što mu nije pošlo za rukom tada, jeste u sedmom gemu za vođstvo od 4:3 pred servis. Na kraju, iskoristio je prvu set loptu i slavio sa 6:4. Mogao je do brejka Karenjo Buosta i na startu drugog seta, imao je tri šanse koje nije iskoristio. Onda je Nadal u 8. gemu imao dve brejk-lopte, da bi tek u 12. gemu