U Novom Sadu završeno Svetsko prvenstvo u sambou i kombat sambou: Još dva srebra i tri bronze za Srbiju

Dnevnik 09.11.2020  |  Dnevnik.rs

Poslednjeg dana takmičenja na Prvenstvu sveta u sambou i kombat sambou, reprezentativci Srbije ostvarili su fantastične rezultate.

Ivana Gordić, u kategoriji preko 75 kg i Slađana Adam (do 70 kg) osvojile su srebrne medalje. Ruskinja Rečkalova u finalu je brzo, polugom na ruci, savladala Adamovu, dok je Lavinija Jonesku bila bolja od Gordićeve. Pre toga, u polufinalu je Ivana Gordić savladala Ukrajinku Bjelikovu s 2:0, dok je Slađana Adam bila bplja od Francuskinje Mestre. Pored ovih vrednih i velikih srebrnih medalja, naši predstavnii osvojili su i tri bronzana odličja. U apsolutnoj