Ослонац и подршка за децу без родитељског старања: Ево који су услови потребни да постанете СОС родитељ (курир телевизија)
Курир 10.11.2020

Свако дете заслужује да расте у породичном окружењу и из те племените потребе настала су СОС дечија села још давне 1949. године.
Концепт СОС дечијег села, након Другог светског рата, прихваћен је у 135 земаља, а једно такво село налази се управо и у Србији. Данас броји тачно 15 кућа, у којима са својим СОС родитељима живи 69 деце без родитељског старања. Директорка СОС Дечјих села у Србији, Весна Марковић Јокановић испричала је шта је све потребно да би се постало и ко су најчешћи СОС родитељи. "Најчешће су то особе које сматрају да треба већи део свог времена и живота да поделе са










