BBC vesti na srpskom

Srbija – Škotska: „Orlovi“ propustili veliku šansu, Škoti idu na Evropsko prvenstvo u fudbalu

Na Evropskom prvenstvu 2021. godine Škotska će igrati u grupi sa Hrvatskom, Engleskom i Češkom.

BBC News 12.11.2020
Aleksandar Mitrovic
Vladimir Zivojinovic/BBC

Fudbaleri Škotske plasirali su se na Evropsko prvenstvo sledeće godine, pošto su u finalu baraža u Beogradu posle penala pobedili Srbiju sa 6:5.

Škotska je povela pogotkom Rajana Kristija u 52. minutu, a izjednačio je rezervista Luka Jović u 89. minutu.

Tokom produžetaka nije bilo golova, a prilikom izvođenja penala, jedini neprecizan je bio Aleksandar Mitrović, pošto mu je u petoj seriji škotski golman odbranio udarac.

Selekcija Škotske poslednji put na kontinentalnom šampionatu igrala je 1996. u Engleskoj i tada je takmičenje završila u prvoj fazi.

Škotska će igrati u Grupi D kojoj su još Engleska, Hrvatska i Češka.

Utakmice grupe D biće odigrane na londonskom na Vembliju i Hempden Parku u Glazgovu.

Škotska će 14. juna igrati protiv Češke na Hempden Parku, zatim protiv Engleske 18. juna na Vembliju i 22. juna protiv Hrvatske u Glazgovu.

Pogledajte video: Porodica koja je navijala i za Srbiju i za Škotsku

Evropsko prvenstvo je trebalo da bude održano ove, 2020. godine, ali je zbog pandemije korona virusa pomereno za 2021. godinu.

Pratite nas na Fejsbuku i Tviteru. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk