Srbija – Škotska: „Orlovi“ propustili veliku šansu, Škoti idu na Evropsko prvenstvo u fudbalu

Danas 12.11.2020  |  Piše: BBC News na srpskom

Fudbaleri Škotske plasirali su se na Evropsko prvenstvo sledeće godine, pošto su u finalu baraža u Beogradu posle penala pobedili Srbiju sa 6:5.

Škotska je povela pogotkom Rajana Kristija u 52. minutu, a izjednačio je rezervista Luka Jović u 89. minutu. Selekcija Škotske poslednji put na kontinentalnom šampionatu igrala je 1996. u Engleskoj i tada je takmičenje završila u prvoj fazi. Škotska će igrati u Grupi D kojoj su još Engleska, Hrvatska i Češka. Utakmice grupe D biće odigrane na londonskom na Vembliju i Hempden Parku u Glazgovu. Škotska će 14. juna igrati protiv Češke na Hempden Parku, zatim protiv