Haos u Istanbulu, RBL ispustio 3:1, pa slavio, Olmo strelac

N1 Info 02.12.2020  |  Nikola Novaković

Prva dva meča petog kola grupne faze Lige šampiona igrala su se u sredu u 19 časova po srednjeevropskom vremenu, a ekipa Krasnodara stigla je nadomak plasmana u Ligu Evrope pobedom nad Renom, dok je RB Lajpcig u „ludom“ meču kao gost došao do pobede protiv istanbulskog Bašakšehira rezultatom 4:3.

Fantastična noć na Bosforu donela je mnogo uzbuđenja, a prvo smo videli u 26. minutu, kada je danski napadač Jusuf Poulsen doneo domaćima vođstvo posle asistencije Marsela Zabicera. Kada je u 43. minutu Nordi Mukijele doneo 2:0 gostima, delovalo je da je meč završen, ali je u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena prednost nemačke ekipe prepolovio Irhan Kahvedži, posle asistencije bosanskohercegovačkog veziste Edina Višće. Međutim, delovalo je da je