Split kao venecija: Za dan palo više kiše nego za ceo decembar, na mnogim ulicama bujice! (video)
Kurir 03.12.2020
![Split kao venecija: Za dan palo više kiše nego za ceo decembar, na mnogim ulicama bujice! (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
U Splitu je danas palo 121 litara kiše na metar kvadratni, što je više od proseka za ceo decembar, izjavio je sinoptičar Jurica Miljak iz Pomorskog meteorološkog centra (PMC) DHMZ-a.
Takva količina kiše je napravila velike probleme na splitskim uicama, a Miljak predviđa da kiša nije rekla "zadnju reč" što bi, kako kaže, moglo da znači još veću količinu padavina po kvadratnom metru. Poplavljene su brojne ulice u gradu. Navodi se da semafori ne rade, ali i da se automobili jedva probijaju zbog kiše. Vatrogasci JVP Split i DVD Split imali su niz intervencija, uglavnom ispumpavanjem prostorija. Lokalni portal Dalmacija Danas podseća da je poslednji