"Nečije mišljenje ne može da ugrozi bezbednost države" Krivokapić potvrdio pisanje "Blica" o ukidanju zabrane ulaska za Srbe
Blic 16.12.2020
!["Nečije mišljenje ne može da ugrozi bezbednost države" Krivokapić potvrdio pisanje "Blica" o ukidanju zabrane ulaska za…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
"Ne postoji niti jedan razlog, niti mišljenje, koje treba da bude prepreka da čovek bude slobodan da dođe gde hoće", izjavio je danas premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić i poručio da crnogorska vlada razmišlja da ukine zabranu ulaska u tu zemlju pojedincima iz Srbije, a koju je uvela prethodna vlast.
Nakon pisanja "Blica" da je Krivokapić zatražio kompletan spisak osoba kojima je u vreme vladavine DPS Mila Đukanovića zabranjen ulaz u Crnu Goru, novoizabrani premijer se danas oglasio u Briselu. On je na pitanje o mogućnosti ukidanja zabrane ulaska za pisca Matiju Bećkovića i muzičara Vlada Georgijevar rekao da o tome "apsolutno razmišljaju". - Sloboda kretanja je data čoveku od rođenja, a ne postoji niti jedan razlog, niti mišljenje koje treba da bude prepreka