Pobeda posle 7 mečeva: Tobdžijama derbi sa Čelsijem!

N1 Info 26.12.2020  |  Bojan Marinković

Fudbaleri Arsenala pobedili su Čelsi u londonskom derbiju 15. kola Premijer lige na svom terenu rezultatom 3:1. Tobdžije su prekinule niz od sedam mečeva bez trijumfa u prvenstvu, dok su Plavi izgubili treću utakmicu zaredom na strani.

Ekipa Mikela Arteta prikazala je dobru igru u duelu sa velikim rivalom. Umešno je koristila svoje šanse i izuzetno slabu partiju tima Frenka Lamparda, koji je konkretnije zaigrao tek u poslednjih desetak minuta, i praktično rutinski slavila. Strelci su bili Aleksandar Lakazet u 34. minutu iz jedanesterca, Granit Džaka u 44. maestralnim šutem iz slobodnog udarca i Bukajo Saka. Izuzetno zanimljiv bio je gol mladog Engleza. Sa ivice šesnaesterca je poslao nešto između