Кикинђани топло време искористили за садњу
РТВ 08.01.2021 | Тањуг

КИКИНДА - Релативно топло време за ово доба године продужило је и сезону садње воћних и шумских садница на северу Баната. С обзиром на то да веома ниских температура још увек нема, Кикинђани су искористили ту прилику за садњу кајсије, шљиве, крушке и дуње, све популарнијег воћа у Севернобанатском округу.
Веома ниских температура на северу Баната још увек нема, па такви временски услови погодују онима који још увек нису засадаили воћну или шумску садницу. Све док спољашње температуре нису у великом минусу, Кикинђани користе погодности да засеју кајсију, шљиву или дуњу, последњх година веома популарну воћну врсту у Севернобанатском округу. Такође, у јануару влада интерсовање и за шумске саднице. ''Што се тиче воћних садница, највеће интересовање је за куповну





