Др Ђерлек: Планирамо да вакцинишемо око 4.000.000 грађана у три фазе, ево и којим редоследом (курир телевизија)

Курир 12.01.2021
Др Ђерлек: Планирамо да вакцинишемо око 4.000.000 грађана у три фазе, ево и којим редоследом (курир телевизија)

Државни секретар у Министарству здравља др Мирсад Ђерлек каже да се до сада у Србији против короне вакцинисало 12.200 људи. "Јуче је дошло 18.525 доза вакцина и ми смо већ јутрос дистрибуирали 8.268 вакцина геронтолошким центрима и здравственим установама", рекао је др Ђерлек гостујући у "Пулсу Србије".

Каже да влада велико интересовање за вакцинама. "Оно што мене лично охрабрује јесте да је велико интересовање за имунизацију, значи да је свест грађана на високом нивоу", истакао је он. Др Ђерлек је додао да најновији податак показује да се преко портала Е-Управа до сада пријавило преко 160.000 грађана за вакцинацију. "Оперативни план имунизације спроводиће се у три фазе. Прва фаза је почела 24. децембра и у њој би требало да вакцинишемо 720.000 људи",

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »